YENİ GENEL BAŞKAN VECDİ YANBAZ OLDU

29 Ocak 2017
554 kez görüntülendi

15622384_1249685018444145_8420450121401106389_n

BÜRO MEMUR-SEN 6. OLAĞAN GENEL KURULU:

Memur-Sen Konfederasyonumuza Bağlı Büro Memur-Sen 6. Olağan Genel Kurulu 24.12.2016 tarihinde Kızılcahamam Çam Otelde gerçekleştirildi.

Büro Memur Sen Genel Kuruluna Memur-Sen Genel başkanı Sayın Ali Yalçın, Memur-Sen Genel Başkan Vekili Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcıları Günay Kaya, Mehmet Emin Esen, Levent Uslu, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Bayındır Memur-Sen Genel Başkanı Soner Can Tufanoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Genel Başkanı Can Cankesen, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Özer, SGK Daire Başkanı Uğur Ünalan ve Memur-Sen’e bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ile delegeler katıldı.

Büro Memur Sen Genel Kurulu Yoklama açılış ve İstiklal Marşından sonra faaliyet ve denetim raporlarının ibrası ve oylamasından sonra Divan Başkanlığına Mevcut Genel Başkanımız Sayın Yusuf YAZGAN’ın, Mevcut Genel Başkan Yardımcımız Sayın Vecdi Yanbaz ‘ın ve Sayın Engin Kocabey’in listeleri sunuldu. Genel Başkan Adaylarının konuşmalarından sonra Memur Sen-Genel Başkanımız Sayın Ali YALÇIN’ın da bir konuşma yaptı.

Memur-Sen Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın yaptığı konuşmada: “1 milyon üye sayımızla erdemli ve soylu mücadelemizi kararlı adımlarla güvenli yarınlara taşıyacağız. Çünkü biz kamu görevleriyle aynı dili konuşuyoruz. Türkiye’yi kuşatan, milletle kucaklaşan erdemliler hareketi olarak, üyelerimize, milletimize, ülkemize, ümmetimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımız var” dedi.

Kongreye 306 delege katıldı. Genel Kurulda Büro Memur-Sen Genel Başkan Adaylarından Sayın Vecdi Yanbaz 305 geçerli oyun 160 ını alarak Büro Memur-Sen Genel Başkanı seçilmiş oldu.

Büro Memur-Sen Genel Merkez Yönetimi:
Genel Başkan: Vecdi Yanbaz
Genel Başkan Vekili: Ahmet Sefa Özşahin
Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilatlanma): Metin Yılancı
Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşler): Bekir Turhan
Genel Başkan Yardımcısı (Basın ve İletişim): Yıldırım Akbaba
Genel Başkan Yardımcısı (Mevzuat ve Toplu Sözleşme): Turan Çetinkaya
Genel Başkan Yardımcısı (Eğitim ve Sosyal İşler): Feyim Bingöl ‘den oluştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz