Memura eziyetin böylesi…

7 Nisan 2015
2.829 kez görüntülendi

Adliye personeli olarak gece gündüz hakim ve savcılarımızla yoğun mesai yaptığımız hatta gece yarılarına kadar kimi zaman duruşmalarda, kimi zaman sorgularda, kimi zaman otopside, kimi zaman nöbet işlerinde hatta ve hatta ailemizden çok aynı havayı soluduğumuz hakimlerimiz ve savcılarımızla bu kadar ortak noktamız var iken memurlara bu muamele kabul edilemez.

ekle 31 ekleekle 2

Bu fotoğraflar tarihden alınmadı. 07/04/2015 tarihinde yağmur altında çekilen fotoğraflar.

İstanbul Adliyesinde Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edilmesinin ardından adliyedeki güvenlik önlemleri arttırıldı. Savcı Kiraz’a yapılan saldırının faturası arttırılan güvenlik önlemleri nedeniyle adliyedeki memurlara kesildi. Hakim, savcı ve avukatlara giriş için özel kapılar tahsis edilirken memurlar, vatandaş kapısından üstleri elle aranarak adliyeye alınıyor. Bu durum da uzun kuyrukların oluşmasına ve memurların mesaisine başlamak için yağmur altında beklemesine neden oluyor.

 

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, İstanbul Adliyesi’nde görevli memurların sırada bekletilmesine ve üstlerinin elle aranmasına tepki gösterdi. Memurlara yapılan uygulamanın yanlış olduğunu kaydeden Genel Başkan Yusuf Yazgan, “Hatırlanacağı üzerine Danıştay saldırısı bir avukat tarafından yapıldı. Savcı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit eden teröristler de avukat kılığında adliyeye girdi. Üst yönetimin alamadığı güvenlik zafiyetleri maalesef Danıştay saldırısında olduğu gibi İstanbul Adliyesi’nde de memurlara kesildi. İstanbul Adliyesi’nde hakim savcı ve avukatlara girişleri için özel kapılar, özel asansörler tahsis edilirken memurlar, vatandaş kapısından üstleri elle aranarak adliyeye alınıyor. Avukatlara tahsis edilen kapı boş dururken mesaisine başlamak için gelen memurların vatandaş kapısından alınması uzun kuyrukların oluşmasına ve memurların yağmur altında beklemesine neden oluyor. Adaletin merkezinde memurlara yapılan bu uygulama adaletsizliğin en büyüğüdür. Memurlara terörist gözüyle bakmak adaletin temelini sarsmıştır. Biz güvenlik önlemlerinin alınmasına karşı değiliz. Hakim, savcı ve avukatlara ayrıcalık tanınırken memurlara yapılan haksız uygulamaya karşıyız. Biz herksin eşit olmasını istiyoruz. Memurlara yapılan bu haksız uygulamadan en kısa sürede vazgeçilmelidir” dedi.

 

foto 2 foto 1

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz