Adalet Bakanlığı’ndaki SMS gelirleri hakkında…

16 Ocak 2015
820 kez görüntülendi

logoBüro Memur-Sen, Adalet Bakanlığı çalışanlarının uğradığı haksızlıkları sona erdirmek için bakanlıkta yapılan KİK kararlarının takipçisi olmaya devam ediyor. Büro Memur-Sen, Adalet Bakanlığı’na 3 ayrı resmi yazı göndererek personelin uğradığı haksızlıkların giderilmesini istedi.

Büro Memur-Sen, birinci yazısı SMS gelirlerinin personele dağıtılmasıyla ilgili oldu. 30 Ekim 2014 tarihinde yapılan KİK toplantısında SMS gelirlerinin personele dağıtılmasının gündeme getirildiğini hatırlatan Büro Memur-Sen, kurum yöneticileri tarafından hesapta durduğu ifade edilen SMS gelirlerinin personele dağıtılması için gerekli çalışmaların biran önce yapılmasını istedi.

Büro Memur-Sen ikinci yazısında da zabıt katiplerinin, emanet memuru, bilgi işlem memuru, sekreter santral memuru, veznedar hizmetli, şoför gibi çalıştırıldığını belirterek bu durumun profesyonelleşmeye ve liyakat gerekliliklerine zarar verdiğine dikkat çekti. Büro Memur-Sen, zabıt katiplerinin kendi asli görevlerinde çalıştırılması ve diğer görevler için ise kadro açılması gerektiğini vurguladı.

Büro Memur-Sen’in üçüncü yazısı ise Ceza İnfaz Kurumu İş Yurtları’ndaki çay ücretlerine yapılan ücret artışıyla ilgili oldu. Geçtiğimiz yıl 0.30 lira olan çayın bu yıl 0.50 liraya çıkarılmasını yüksek bulan Büro Memur-Sen, ücret artışının yeniden gözden geçirilerek çay fiyatlarının düşürülmesi gerektiğini savundu.

Konu ile ilgili yazışmalar linktedir.
Zabıt katipleri ile ilgili yazımız. zabit_katipleri

SMS gelirlerinin personele dağıtılması ile ilgili yazımız sms_gelirleri

Ceza İnfaz kurumu İş Yurtlarındaki Çay Ücretlerinin Düşürülmesi için gönderilen yazımız.
cay_ucreti

Yorumlar

  1. google dedi ki:

    Welcome to WordPress. This is your first post. [[” ] Edit or delete it, then start blogging!

Yorum Yaz