Türkiye’nin Yolunun Kesilmesine İzin Vermeyiz.

feto-uyesi-askerlerin-darbe-girisimine-karsi-halk-8616971_5983_m

Darbe girişimine karşı düzenlenen Büyük Kızılay Mitingi’nde konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Darbecilerin son nefesi tükenene kadar, alanları, meydanları terk etmeyeceğiz. Türkiye’nin yolunun kesilmesine, yönünün değiştirilmesine geçit vermeyeceğiz” dedi.

Darbe girişimine karşı yurt genelinde Memur-Sen üyeleri ve vatandaşlar sokağa indi. Ellerinde Türk bayrakları taşıyan binlerce kişi Ankara Kızılay Meydanı’nda toplandı. Vatandaşlar darbeciler aleyhine sık sık slogan atarak darbe girişimini kınadı. Mitinge katılan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, darbeye karşı milletin ciddi bir irade ortaya koyduğunu belirterek, “Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbeci kahpelerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz bu meydanda. Millete ve devlete karşı ayaklananlar, küresel şebekelerin ayak oyunlarına tetikçiliğe soyunanlar. Millet ayaktadır, Çanakkale Ruhu hayattadır. Millete tank namlusu doğrultan şerefsizlere, millet iradesinin tecelligahı Meclise bomba yağdıran hain hadsizlere geçit vermedik, geçit vermeyeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye, Güçlü Türkiye, Ümmetin Umudu Türkiye iradesinin garantörleri bu meydandadır. Bu meydan, ülkesine, milletine, devletine sahip çıkan, ‘ezan susmaz, bayrak inmez’ diyen kahramanların toplanma alanıdır” diye konuştu.

Ayrıca Büro Memur-Sen İstanbul Adliyesi Şubesi yönetimi olarak üyelerimizle ,milli iradeye sahip çıkmak için meydanlardayız. Tüm üyelerimizi, vatandaşlarımızı bu haklı davada tepki göstermeye, meydanlara inmeye davet ediyoruz.

NAMLUSUNU MİLLETE ÇEVİREN ASKERE SELAM DURMAYACAĞIZ.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz