Şube Başkanı Murat CANTÜRK

murat cantürk

Murat CANTÜRK
Büro Memur-Sen İstanbul Adalet Sarayı Şube Başkanı

        1979 yılında İstanbul Bakırköyde doğdu, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbulda, Üniversite eğitimi; Mersinde bir yıl almanca hazırlık ile Turizm Rehberliği, Adalet Meslek Yüksek Okulu ve Kamu Yönetimi bölümlerini bitirerek İşletme Yönetimi Alanında Mastır Yapmıştır halen İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve Avrupa Birliği yönetiminde okumaktadır.

        Askerliğini Kastamonu ve Bursada ifa etmiştir, 2006 da İstanbul Adliyesinde göreve başlayarak halen İstanbul Adalet Sarayı Adalet Komisyonunda görev yapmaktadır. 2011 mart ayında İstanbul Adliyesinde Sendika İşyeri Temsilcisi olmuş, şubat 2012 tarihinde büro iş kolunda ilk adliye şubelerinin oluşumuyla İstanbul Adliyesi Kurucu Şube Başkanlığı Yapmıştır.

         Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen 1. olağan genel kurulda Büro Memur-Sen İstanbul 7 nolu (İstanbul Adliyesi) şube başkanlığına, Temmuz 2012 tarihinde yapılan olağan üstü genel kurulda üst kurul degeliğine seçilmiş olup halen Büro Memur-Sen İstanbul 7 nolu Şube Başkanlığı görevini ifa etmektedir.

        Arapça,  Osmanlıca, Hat ve Ebru sanatları alanında eğitim görmüştür. Hobileri arasında Türk Tezyini El Sanatları, Yüzme,  Doğa ve Uzak Doğu Sporları olan Murat CANTÜRK Kyoshin ve Aikido yapmıştır.