Müsteşar İpek’e Adaletçilerin Sorunları İletildi.

7 Ocak 2015
2.252 kez görüntülendi

Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek’i makamında ziyaret ederek, Adalet Bakanlığı çalışanlarına verilmesi yasal hale gelen fazla mesai ücretinin, yasanın 11 Eylül 2014 tarihinde çıkmasına rağmen halen ödenmemesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Yazgan, Adalet Bakanlığı çalışanları arasında fazla mesai çalışmasıyla ilgili büyük bir rahatsızlık olduğunu, yıllardır adalet çalışanlarına adaletsizlik yapıldığını belirterek, fazla mesai ücretlerinin yasanın yürürlüğe girdiği tarihten itibaren ödenmesi gerektiğinin altını çizdi.
F62_adalet_mustesari_2
“FAZLA MESAİ ÜCRETİ HERKESE VERİLMELİ”
“İş yoğunluğu fazla olan mahkemelerde çalışan Adalet Bakanlığı çalışanlarının yüzde 10’una verilmesi düşünülen fazla mesai ücretinin genişletilmesi gerekir”  diyen Yazgan, şunları söyledi: “Fazla mesai ücreti tüm mahkemeler ile Cumhuriyet Savcılığı Kalemleri, İcra Müdürlükleri, Yargıtay, Danıştay, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Anayasa Mahkemesi, Yüksek Seçim Kurulu ve Adalet Bakanlığı çalışanlarının tümüne verilmesi ve yüzde 10 barajının kaldırılması gerekir.”

“MÜBAŞİRLER DE GİH SINIFINDA OLMALI”
Kamu kurumlarında görev yapan resmi kıyafetli tüm kamu görevlilerinin Genel İdare Hizmetler sınıfında olduğuna dikkat çeken Genel Başkan Yusuf Yazgan,  “Sadece Mübaşirler Yardımcı Hizmetler Sınıfı’nda görev yapıyor. Bunun düzeltilerek Mübaşirlerin Genel İdare Hizmetler sınıfına geçirilmesi için gerekli adımların atılmasını istiyoruz” dedi.

“ADALET ÇALIŞANLARI İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

Samimi bir havada geçen ve yaklaşık yarım saat süren görüşmenin sonunda konuşan Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, Adalet Bakanlığı olarak, adalet çalışanlarıyla bir anlam ifade ettiklerini, tüm Bakanlık çalışanlarının fazla mesaiden yararlanması için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, “Fazla mesai ücretlerinin 11 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere ödenmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Görüşmede Büro Memur-Sen Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Hadi Erdoğmuş, Mustafa Mengütaycı ile Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürü Muharrem Ürgüp de yer aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz