SENDİKAMIZDAN BİR EĞİTİM ANLAŞMASI DAHA

resim2

İSTANBUL ADLİYELERİ ŞUBESİ OLARAK YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ANLAŞMA GEREĞİNCE FON ÜNİVERSİTESİ İLE HUKUK FAKÜLTESİ EĞİTİMİ TAMAMLAMA HUSUSUNDA ÜYELERİMİZ İÇİN AVANTAJLI ANLAŞMA YAPILMIŞTIR.

 

DETAYLAR VE KAYITLAR İÇİN

MUSTAFA ENES KAFALI  0532 152 60 38

 

BÜRO MERMUR-SEN İSTANBUL ADLİYELERİ ŞUBESİ İLE

MAKEDONYA FON ÜNİVERSİTESİ ARASINDA YAPILAN EĞİTİM PROTOKOLÜDÜR.

 1. YÖK tarafından alınan 26.08.2016 tarihinde bu tarihten önce alınan tüm kararlar iptal edilmiş olduğundan Hukuk Fakülteleri için LYS’ye girenler için 150.000 barajı kaldırılmış olup; üyelerimiz için YÖK tarafından tanınan ve Denklik Başvurusu kabul edilen Fon Üniversitesi ile yapılan anlaşma gereğince Lise veyahut Adalet Bölümü mezunları için Hukuk Fakültesini tamamlama imkanı için anlaşma sağlanmıştır.
 2. Bu anlaşma kapsamında Hukuk eğitimi almak isteyen üyelerimiz ve birinci derece yakınları için görüşmeler neticesinde yapılan anlaşma gereği özel avantajlar sağlanmıştır.
 3. Hukuk Eğitimi Adalet Bölümünü bitirenler için 2 yıl Makendonya’da eğitimlerini tamladıklarında YÖK tarafından tanınan bir üniversite olduğundan Denklik başvurularını yapabileceklerdir. Ayrıca 1 yıl eğitimini tamamlayan öğrenciler için YÖK tarafından belirlenen şartları yerine getirdiği takdirde Türkiye’deki Hukuk Fakültelerine geçiş yapılması da mümkündür.
 4. Eğitim süresince sadece üyelerimize özel olarak yoğunlaştırılmış bir ders programı hazırlanmak koşulu ile (YÖK tarafından belirlenen % 72 ders saati devam zorunluluğu şartını yerine getirmek için) her dönem için zorunlu olarak 16 günlük sürede hergün 12 saat ders verilmek suretiyle 192 saat örgün eğitim verilecektir.
 5. Dönem eğitimi tamamlandığında vize – final sınavları Üniversite Senatosu tarafından Türkiye’de belirlenen (İstanbul) bir okulda yapılacaktır.
 6. Eğitim süresince Makedonya’da barınma ihtiyacı üniversiteye ait olan yurt tarafından karşılanacaktır. (Yurt ücreti yemek hariç günlük maksimum 10 Euro’dur)
 7. Türkiye’den (Sendika Üyeleri) gelen öğrenciler için Koordinatör olarak Erkan ALİLİ’nin belirlenmesine, öğrencilerin eğitim vd. sorunları için Erkan ALİLİ ile irtibata geçilmesine,
 8. Eğitim boyunca Makedonya’da oturum izni Üniversite yönetimi tarafından sağlanacaktır.
 9. Kayıt için Makedonya’da gerekli olan ve ekli listede yazılı evraklar; öğrenci tarafından hazırlanarak Fon Üniversitesi’nin Hasfırın Sokak Aydın İş Merkezi K:4 No:41 Beşiktaş / İSTANBUL adresine teslim edilecektir. Bu evrakların Makedonya’daki işlemlerinin tamamı Üniversite tarafından yapılacaktır. Başvuru esnasında Büro Memur-Sen aracılığıyla yapıldığı hususu özellikle belirtilecektir. (Evrak teslimi esnasında Büro Memur-Sen Üyesi olduğuna ilişkin belge ibraz edilmesi zorunludur. Bu evrak şubelerden alınacaktır. Aksi takdirde yapılan anlaşma gereğince sağlanan indirim, hızlandırılmış ders programı ve diğer avantajlardan faydalanamayacaktır.)
 10. Yapılacak olan sınavda ilk sınavlar ücretsiz olarak yapılacaktır. Bu sınavlardan geçer not alınamaması ve 2.kez sınava girilmesi halinde sınav ücreti alınacaktır.
 11. Üyelerimize özel sağlanan fiyat anlaşması ise toplam 2 yıl öğrenim ücreti (bu ücrete evrakların hazırlanması, Makedonya’da oturum izni alınması, dil sertifikası dahil olmak üzere) olarak 5.500 EURO olarak belirlenmiştir.
 12. Bu ücretlerin ödenmesi ise ilk yıl için 3.000 EURO, 2. Yıl için 2.500 EURO’dur. İlk yıl ödenecek olan ücretin 1.250 EURO’su kayıt esnasında ödenecektir. Kalan 1.750 EURO’nun ise en geç 17 Nisan 2017 tarihine kadar ödenecektir. Ödemeler üyelerin talepleri halinde taksitli olarak ödenebilecektir. Adalet Mezunu olmayan Hukuk Eğitimi alacak kişiler için eğitim ücreti yıllık 2.500 EURO olacaktır. (Bu fiyata oturum izni, evrak onayı, dil sertifikası hariçtir)
 13. İkinci yıl öğrenim ücreti olan 2.500 EURO’nun 1.250 EURO’su kayıt yenileme esnasında peşin geri kalanı ise ister peşin isterse taksitler halinde 17 Nisan 2018 tarihine kadar bitecek şekilde ödenecektir.
 14. Okul kaydını yaptırmak için gerekli evrakların teslim edilmesi ve ilk taksit olan 1.250 EURO’nun ödenmesi için son tarih 11.11.2016 tarihidir.
 15. Okul Kaydı için teslim edilecek evrakların transkripsiyonu okul tarafından yaptırılacaktır.
 16. Öğrenci tarafından transkript ve diploma alması sırasında okul para talep edemez. Diploma alınırken matbaaya 50 EURO ödenecektir.
 17. Öğrencilerin banka işlemlerinin Halk Bankası Makendonya Şubesi aracılığı ile yapılmasına,
 18. Öğrenciler tarafından okul kayıt işlemleri yapıldıktan ve yıllık harçları ödendikten sonra talepleri halinde kayıt dondurma hakları verilecektir.

Hazırlanacak belgeler ektedir.

Vekaletname

Taahhütname

Kayıt İçin Gerekli Evraklar

Okulun Tanınması

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz