Eyyup Ensar CEYLAN

eyyup_ ensar_ceylan

Eyyup Ensar CEYLAN

Şube Başkan Vekili (Şube Sekreteri)

13 Kasım 1980 yılında Gümüşhane/Merkez doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

İlk orta ve Lise eğitimini Gümüşhane’de Üniversite eğitimi; İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi, Yüksek Lisansını; İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilişim ve Teknoloji Hukuku alanında tamamlamıştır.

Türkiye de ilk olan “İnternet Bankacılığı ve Bankaların Hukuki Sorumlulukları” konusunda yüksek lisans tezini tamamlamıştır. Aynı konu hakkında İstanbul Barosu Dergisinde ve bir çok dergide makaleleri yayınlanmıştır.

2003 yılında İstanbul Adliyesinde göreve başlayarak, İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi Zabıt Katibi, İstanbul 16. Asliye Ticaret Mahkemesi Yetkili Yazı İşleri Müdürü, İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi Yetkili Yazı İşleri Müdürü görevlerini ifa etmiştir. İstanbul Adliyesi Ön Bürolarının kurulumu sürecinde görev alarak halen İstanbul Hukuk Mahkemeleri Ön Büroları Yazı İşleri Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Mesleki tecrübesinin yanında “uzlaştırmacı” olarak görev almış aynı zamanda İstanbul Adliyesi 2014 – 2015 – 2016 yılı bilirkişi listelerinde kayıtlı olarak, bilişim konularında bilirkişilik yapmaktadır.

2014 yılında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda Büro Memur-Sen İstanbul Adliyesi (7 nolu) şubesi, başkan yardımcılığına (Şube Sekreterliği) seçilerek halen bu görevine devam etmektedir.

Hobileri arasında, gezi, ileri derecede yüzme ve fotoğrafçılık vardır.